niedziela, 25 listopada 2012

DIY bransoletka z miedzianego drutu - tutorial

Ostatnio w sieci pojawiło się mnóstwo biżuterii, która wykonana jest z powyginanego drutu :) Moją uwagę przykuły bransoletki, więc postanowiłam zrobić sobie podobną :) Postawiłam na akcent muzyczny, zatem wygięłam sobie klucz wiolinowy :)

TUTORIAL:

Potrzebne będą:
- druty miedziane (lub z innego metalu czy stopu), najlepiej jeden grubszy od drugiego.
- przecinak do drutu
- kombinerki bociany z okrągłymi końcówkami, służące do wyginania drutu w ogniwka
- rzemień lub sznurek (dwa kawałki długości 10 cm)
- dwie kopertki zaciskowe
- dwa metalowe ogniwka
- zapięcie bransoletki

Przygotowałam kawałek grubszego drutu, mniej więcej o długości 10 cm oraz kawałek cieńszego o długości około 50 cm. Długości poszczególnych drutów są zależne od tego, jak duży i jak bardzo skomplikowany wzór chcemy wygiąć, ale należy pamiętać, że długość cieńszego drucika powinna być mniej więcej 5 razy większa od długości grubszego drutu. Jest to ważne, ponieważ grubszy drut będzie owijany tym cieńszym, więc cieńszego nie powinno zabraknąć.

Zaczynamy od wygięcia jednego końca grubszego drutu w oczko. Kiedy będziemy owijać grubszy drut tym cieńszym, oczko nie pozwoli na ześliźnięcie się "sprężynki", która powstanie wskutek owijania.


Owijanie drutem drutu jest trochę mozolną i wymagającą skupienia oraz precyzji czynnością. Trzeba także uważać, żeby ostrymi końcami pociętego drutu nie pokaleczyć rąk, tak jak to się stało w moim przypadku :P


Kiedy owiniemy już sporą część grubszego drutu, należy pamiętać o tym, aby zostawić około 1,5 cm nieowiniętej końcówki. Końcówkę tą wyginamy w ogniwko. 


Tak prezentuje się cały drucik:


Jest to baza do wykonania kształtu, który będzie główną ozdobą bransoletki. Jak już wyżej wspomniałam, wybrałam klucz wiolinowy:


Przygotowujemy dwa kawałki rzemienia lub sznurka. Każdy z nich, o długości 10 cm, zginamy w pół i na każdym z końców klucza wiolinowego (lub innego wygiętego z drutu kształtu) zawiązujemy taki podstawowy węzełek:


Końce rzemieni zaciskamy kopertkami. Wygląda to mniej więcej tak:


Do każdej z kopertek doczepiamy po metalowym ogniwku. Do jednego z nich doczepiamy zapięcie bransoletki i gotowe :)
Przypominam: aby powiększyć zdjęcie, wystarczy w nie kliknąć :)

Podobają się Wam bransoletki tego typu? :)

buziaki :*

3 komentarze:

  1. Fajniasty ten kluczyk wiolinowy, strasznie mi sie podoba. Tylko mam pytanie, czy drut nie brudzi skóry rąk? Chociaż miedziany chyba nie, tylko stalowy by brudził. Ale nie wiem dokładnie.

    OdpowiedzUsuń